Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  663 552 830

|

pl

Kolory mebli na wymiar

Dobór koloru mebli jest w dzisiejszych czasach niemal nieograniczony. Ze względu na globalizację przemysłu stosuje się ujednolicone standardy barw. Wyróżniamy wzorniki kolorów RAL oraz NCS.

  • Paleta RAL służy do wyboru kolorystyki w niemal wszystkich sektorach przemysłu. Ułatwia ona komunikację pomiędzy dostawcami i ich klientami, ponieważ przyjmuje się ją za powszechnie obowiązujący wyznacznik dostępnych na rynku odcieni. Obecnie palety RAL dzielą się na dwa odmienne zestawy barw: Classic z 213 kolorami oraz Design Plus z aż 1825 pigmentami.
  • NCS Colour Scan 2.0 to urządzenie, które pozwala na identyfikację koloru wybranej powierzchni o dowolnej strukturze. Następnie skaner pokazuje odpowiednik zaczytanego koloru w bibliotece NCS Index 1950. 

  palety kolorów RAL

 

Dobór kolorów do pomieszczeń

W ofercie posiadamy klasyczne, znane i lubiane kolory frontów meblowych, jak również te nowoczesne i ekstrawaganckie. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję o wyborze koloru mebli na wymiar, weź pod uwagę:

wielkość, przeznaczenie i układ pomieszczenia, w którym staną nowe meble,
narażenie mebli na ilość i rodzaj zabrudzeń,
symbolikę poszczególnych barw,
oświetlenie wnętrza.

Jasne i ciepłe kolory pozwolą na optyczne powiększenie pomieszczeń, dzięki czemu będą się one wydawały bardziej przestronne i ustawne. Sprawdzą się także w słabo doświetlonych miejscach. Analogicznie, ciemne, zimne barwy zmniejszą optycznie wnętrze. Pamiętaj, że kolor będzie wyglądał inaczej na meblach matowych, półmatowych i błyszczących.

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na kolor swoich mebli, skontaktuj się z nami! Pokażemy Ci wzorniki i doradzimy rozwiązanie zgodne z Twoimi preferencjami, najnowszą wiedzą i trendami w wyposażeniu wnętrz.

 

palety barw

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.